نحوه تمیز کردن مبل

روکش های قابل جابجایی، پارچه سفید یا ضد لک. مبل شما هر چه باشد، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه مبل خود را با محصولاتی که حتما در خانه دارید تمیز کنید. و همچنین طبیعی!  چند ساعت روی مبل می گذرانید؟ در مورد آن فکر کنید. حداقل دو بار در روز بعد از شام. و آخر هفته ها؟ چند برابر می شود! مبل یکی از وسایلی است که بیشتر در خانه از آن استفاده می کنید. و همه اعضای خانواده این کار را انجام می دهند. به همین دلیل طبیعی است که به مرور زمان لکه دار شود و بو بگیرد، مخصوصاً اگر پارچه ای باشد. تمیز کردن مبل نباید یک کار سنگین و وقت گیر باشد. به خاطر داشته باشید که مبل شما چگونه است، نوع پارچه و میزان لکه گیری آن بسیار سریعتر و آسان تر خواهد بود (ما تمام ترفندها را در رابطه با نحوه تمیز کردن مبل در این مقاله به شما می گوییم ).

تمیز کردن کامل مبل یکی از کارهایی است که باید حداقل هر ۶ ماه یکبار انجام دهید ، حتی اگر به نظر کثیف نباشد. گرد و غبار و کنه ها آن را کم جلای جلوه می دهند و همچنین در گوشه ها و کنج ها جمع می شوند.

نحوه تمیز کردن مبل

چگونه یک مبل را تمیز کنیم

روش های مختلفی برای تمیز کردن مبل بدون استفاده از محصولات شیمیایی وجود دارد : با بخار، با محصولات خانگی و یا اگر از پارچه ضد لک ساخته شده باشد نظافت آن سختی کمتری خواهد داشت. همچنین اگر قابل جابجایی باشد، از روش دیگری استفاده خواهید کرد. ما قدم به قدم به شما می گوییم که چگونه مبل خود را تمیز کنید تا مانند روز اول زیبا (و رنگارنگ) به نظر برسد. و همین ترفندها برای تمیز کردن مبل پارچه ای سفید کار می کند !

پیشنهاد مطالعه : ۸ نکته اساسی قبل از خرید مبل تختخواب شو

قبل از تمیز کردن، آن را جاروبرقی بکشید

یک مرحله وجود دارد که باید قبل از هر کاری آن را انجام دهید.، مبل شما هر طور که باشد باید آن را جاروبرقی بکشید! به این ترتیب گرد و غبار، مو، کنه و ذرات ریز را از روی آن از بین می برید…

در صورت امکان کوسن ها و تشک ها را بردارید و هر کدام را به صورت جداگانه و سپس کل سطح مبل – شامل گوشه ها و سوراخ ها – را جاروبرقی بکشید. اگر به دیوار وصل است یا مبلمانی در مجاورت دارد، آن را جدا کنید تا از پشت، پایین (در صورت امکان) نیز جارو کنید. این کار را با لوازم جانبی جاروبرقی برس و ابزار جاروی گوشه ها  انجام دهیدتا به همه گوشه ها خوب برسم اگر آن را ندارید، از یک برس ریز استفاده کنید تا چیزهایی را که جاروبرقی نمی تواند حذف کند، بردارید. همچنین پایه ها یا سایر وسایل غیر پارچه ای را با یک پارچه بدون پرز تمیز کنید.

سپس با توجه به اینکه مبل و پارچه شما چگونه است، آن را به یک روش تمیز می کنید. حتما روش هایی که آموزش داشده می شوند را در قسمتی از مبل که دیده نمی شوند تست کنید تا اگر آسیبی به آن قسمت پارچه رسید از آن روش دیگر استفاده نکنید. همچنین حتما کارت گارانتی مبل را بررسی نمایید تا اگر نکته ای جهت شستشوی مبل ذکر شده بود که باعث از گارانتی خارج شدن مبل می شود رعایت نمایید.

نحوه تمیز کردن لکه مبل

 

چگونه یک مبل پارچه ای بسیار کثیف را تمیز کنیم

اگر لکه های مبل شما بسیار قابل مشاهده است، بهتر است ابتدا آنها را یکی یکی پاک کنید. مخلوطی از یک لیتر آب گرم، یک لیوان سرکه (یا آب یک لیمو صاف شده) و یک قاشق چایخوری جوش شیرین درست کنید. محلول را روی لکه ها اسپری کنید و با یک پارچه بدون پرز روی آن ها حرکات دایره ای انجام دهید. سپس کل مبل را با همان مخلوط تمیز کنید تا تفاوتی نداشته باشد.

 

اما برای تمیز کردن مبل پارچه ای، ترفندهای خانگی دیگری نیز وجود دارد:

  • شما می توانید فقط از الکل (به خلوص ۹۶ درجه الی ۷۰ درجه) در آب پاش استفاده کنید. آن را کم کم روی تمام سطح بمالید، با یک برس نرم مالش دهید و با یک پارچه تمیز خشک کنید.
  • اگر لکه‌هایی دارید که باقی ماندند، نصف لیوان آب را با دو یا سه قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید. یک پارچه را در مخلوط مرطوب کنید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی لکه قرار دهید. سپس پارچه را فشار داده و لکه را بمالید

پیشنهاد مطالعه : چگونگی افزایش طول عمر مبلمان

نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای با بخار

اگر جارو برقی یا بخارشوی دارید، توصیه ما این است که از آن برای تمیز کردن مبل پارچه ای خود استفاده کنید. راحت و سریع! با یکی از ترفندهای خانگی که قبلا برایتان توضیح دادیم لکه های سخت را از بین ببرید و بعدا جای آن را بخار دهید . بله، فقط بخار! با صبر و حوصله و طبق دستور، تمام سطح مبل پارچه ای خود را بخار دهید. توصیه می شود از دستورالعمل های سازنده مبل استفاده کنید. سپس حتما قبل از استفاده بگذارید خوب خشک شود، زیرا ابر های زیر پارچه اگر خیس بمانند خاصیت خود را از دست خواهند داد.

نحواه پاک کردن لکه از مبلمان

نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای ضد لک

برخلاف نامش، استفاده روزمره می تواند آن را کثیف کند ویا تغییر رنگ دهد. اگر همانطور که توضیح دادیم قبلاً آن را جاروبرقی کشیده اید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را با یک پارچه مرطوب شده با آب پاک کنید . فقط همین. اگر لکه خشک است، آن را مرطوب کنید تا به خوبی پاک شود. اگر مبل خیلی کثیف بود چطور؟ کمی صابون دست را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید، سپس با پارچه ای که با محلول مرطوب شده است، به آرامی و با حرکات دایره ای تمام سطح مبل را شستشو دهید.

در این پست به بررسی نحوه تمیز کردن مبل یا کاناپه پرداخته ایم. فراموش نکنید که این دستورالعمل ها را حتما قبل از انجام بر روی قسمت کوچکی از مبل که دیده نمیشود تست کنید و سپس در صورت وارد نیامدن آسیب به مبل آن را استفاده نمایید.

 

آیا تمایل به تعویض مبلمان خود دارید؟ پیشنهاد می کنیم سری به فروشگاه اینترنتی ما بزنید، کافیه اینجا کلیک کنید.

پیشنهاد مطالعه : 

بهترین مارک مبل تختخواب شو

۲۲ طرح اتاق نشیمن خانه های کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X